Pietarsaaren kaupungin nuoritotoimisto järjestää toimintaa lapsille ja nuorille Tupakkamakasiinin nuorisotiloissa.

Talvisin sekä ohjattua- että avointa toimintaa yläkoululaisille ja alakoululaisille, kesäisin päiväleiritoimintaa.

Koulunuorisotyötä tehdään yläkouluilla, lisäksi nuoriso-ohjaajat järjestävät kerhotoimintaa alakouluilla.

Nuorisotila Tupakkamakasiini

Jaakonkatu 9, 68600 Pietarsaari

p. 044 7851 567

Nuorisotilan aukioloajat:

  • Yläkoululaisille ti-to klo 14-21, pe klo 1-20 (+ 2 x la/kuukausi klo 18-21)
  • Poikkeukset ilmoitetaan somekanavilla

Ajankohtaisesta ohjelmasta ilmoitetaan somekanavissamme.

Facebook – Pietarsaaren nuorisotoimisto

Facebook – Tupis

Instagram tupis_jeppis

Ota yhteyttä

Albert Thiangdee

Albert Thiangdee

Nuoriso-ohjaaja (Harrastamisen Suomen malli)

Nuorisotoimisto

albert.thiangdee@jeppis.fi

044 785 1572

Esther Fagerudd

Esther Fagerudd

Nuoriso-ohjaaja

Nuorisotoimisto

esther.fagerudd@jeppis.fi

044 785 1951

Harri Svart

Harri Svart

Nuoriso-ohjaaja

Nuorisotoimisto

harri.svart@jakobstad.fi

044 785 1217

Kenneth Huumarsalo

Kenneth Huumarsalo

Erityisnuoriso-ohjaaja, Tukipolku-ohjaaja

Nuorisotoimisto, Suomen sosiaalidemokraattinen puolue

kenneth.huumarsalo@jeppis.fi

050 086 8155

Miia Puusaari

Miia Puusaari

Projektikoordinaattori (Harrastamisen Suomen malli)

Nuorisotoimisto

miia.puusaari@jeppis.fi

044 785 1513

Milla Pannula

Milla Pannula

Erityisnuoriso-ohjaaja (Resurssikoulu)

Nuorisotoimisto

milla.pannula@jeppis.fi

040 480 1545

Minna Tiistola

Minna Tiistola

Nuoriso-ohjaaja

Nuorisotoimisto

minna.tiistola@jeppis.fi

044 785 1396

Sarah Goodwin

Sarah Goodwin

Nuoriso-ohjaaja ( Fix-klass)

Nuorisotoimisto

sarah.goodwin@jeppis.fi

044 785 1207

Tiina Höylä-Männistö

Tiina Höylä-Männistö

Nuorisopalvelupäällikkö

Nuorisotoimisto

tiina.hoyla-mannisto@pietarsaari.fi

044 785 1567