Yhteystiedot

Sivistyksen hallinto vastaa varhaiskasvatuksen, perus- ja lukio-opetuksen sekä kulttuuri- ja vapaa-ajan toiminnan järjestämisestä.

Ruotsinkielinen koulutoimi

Jan Levander

Jan Levander

Sivistys- ja hyvinvointijohtaja

Sivistys

jan.levander@jakobstad.fi

044 785 1479

Siv Lundström

Siv Lundström

Hallintosihteeri

Sivistys

siv.lundstrom@pietarsaari.fi

044 785 1477

Siv Martelin

Siv Martelin

Koulutus- ja viestintäsuunnittelija

siv.martelin@edu.jakobstad.fi

044 785 1518

Suomenkielinen koulutoimi

Juha Paasimäki

Juha Paasimäki

Opetuspäällikkö

juha.paasimaki@pietarsaari.fi

044 785 1480

Jonna Jutila

Jonna Jutila

Hallintosihteeri

Sivistys

jonna.jutila@pietarsaari.fi

044 785 1478

Varhaiskasvatus

Nadja Finnholm

Nadja Finnholm

Varhaiskasvatuspäällikkö

Varhaiskasvatus

nadja.finnholm@jakobstad.fi

044 785 1426

Hanna Åbacka-Suomalainen

Hanna Åbacka-Suomalainen

Pedagoginen suunnittelija

Varhaiskasvatus

hanna.abacka-suomalainen@jakobstad.fi

044 785 1598

Pia Saarijärvi

Pia Saarijärvi

Osastosihteeri

Varhaiskasvatus

pia.saarijarvi@jakobstad.fi

044 785 1594

Annika Vornanen

Annika Vornanen

Sihteeri

annika.vornanen@pietarsaari.fi

044 785 1501

Kulttuuri ja vapaa-aika

Päivi Rosnell

Päivi Rosnell

Kulttuuri- ja vapaa-aikapäälikkö | Rehtori Pietarsaaren suomenkielinen työväenopisto

Kulttuuri, Työväenopisto

paivi.rosnell@jakobstad.fi

044 785 1249

Fredric Portin

Fredric Portin

Liikunta ja hyvinvointipalvelupäällikkö

Liikunta

fredric.portin@jakobstad.fi

044 785 1529

Talous

Anette Granberg

Anette Granberg

Talouspäällikkö (sivistys)

Talousosasto

anette.granberg@jakobstad.fi

050 365 9321

Pirjo Salonen

Pirjo Salonen

Sivistys

pirjo.salonen@jakobstad.fi

044 785 1486