• Valmistelee kaupungin maapoliittiset toimenpiteet yhteiskunnan eri toimintojen kehittymisen edellytysten turvaamiseksi
  • Kehittää ja ylläpitää kaupungin paikkatietojärjestelmää
  • Pitää kaupungin kiinteistörekisteriä
  • Hoitaa ja kehittää asemakaava-alueiden kiinteistönmuodostusta
  • Hallinnoi kaupungin maaomaisuutta, hoitaa maanhankintaa ja maanluovutusta sekä kaupungin omistamia metsiä monikäyttösuunnitelman mukaisesti

Linkki Kaupungin karttapalveluun


Mittausosaston palvelut:

Maastomittaus – Tommy Åbacka
Kartat ja paikkatieto – Patrik Nyman
Tonttijako – Robert Kvist
Lohkominen – Sören Vikström
Vapaat tontit – Juha Gustafsson
Kaupungin metsät – Roland Sundfors

Ota yhteyttä

Viljam Knif

Viljam Knif

Kaupungingeodeetti

Mittausosasto

viljam.knif@jakobstad.fi

044 785 1399

Malin Blomqvist

Malin Blomqvist

Maankäyttöinsinööri

Mittausosasto

malin.blomqvist@jakobstad.fi

044 785 1215

Sören Vikström

Sören Vikström

Kiinteistöteknikko

soren.vikstrom@jakobstad.fi

044 785 1200

Tommy Åbacka

Tommy Åbacka

Mittausinsinööri

tommy.abacka@jakobstad.fi

044 785 1220

Patrik Nyman

Patrik Nyman

Paikkatietoinsinööri

patrik.nyman@jakobstad.fi

044 785 1231

Roland Sundfors

Roland Sundfors

Metsätalousinsinööri

roland.sundfors@jakobstad.fi

044 785 1224

Robert Kvist

Robert Kvist

Kartteknikko

Mittausosasto

robert.kvist@jakobstad.fi

044 785 1257

Pirjo Högstedt

Pirjo Högstedt

Kiinteistörekisterinhoitaja

pirjo.hogstedt@jakobstad.fi

044 785 1235

Ritva Palokangas-Rönnberg

Ritva Palokangas-Rönnberg

Kartoittaja

ritva.palokangas@jakobstad.fi

044 785 1606

Joachim Harald

Joachim Harald

Kartoittaja

joachim.harald@jakobstad.fi

044 785 1778

Gunilla Flinck

Gunilla Flinck

Toimistosihteeri / Mittaustyöntekijä

Kommunaltekniska tjänster

gunilla.flinck@jakobstad.fi

044 785 1650